Окупанти змогли швидко захопити Чорнобильську АЕС завдяки мережі таємних агентів, що її створила російська влада ще до повномасштабного вторгнення в Україну. Про це повідомляє Reuters.

П'ять джерел видання, які були знайомі із задумами Кремля, повідомили, що військові радники Путіна сподівалися змусити Зеленського втекти чи капітулювати саме за допомогою агентів.

Повідомляється, що РФ відправила своїх агентів до Чорнобиля ще минулого року. Там вони займалися підкупом чиновників та підготовкою до безкровного захоплення.

За даними видання, шпигунський апарат Москви був тісно пов'язаний із Чорнобилем упродовж десятиліть. Після Чорнобильської катастрофи КДБ СРСР доручив вербувати агентів із числа співробітників станції. Шефи московської розвідки зберегли вплив навіть після того, як Україна стала незалежною. Так, наприклад, Микола Голушко був першим головою внутрішньої розвідки України, але після чотирьох місяців роботи повернувся до Москви і очолив службу, яка була попередницею сьогоднішнього КДБ.

У своїх мемуарах він згадував про те, як відповідно до підписаної угоди СБУ була зобов'язана ділитися розвідінформацією з Росією.

РФ почала посилати своїх агентів в Україну 2021 року. Тоді вони мали встановити контакти з відповідальними за забезпечення безпеки Чорнобильської АЕС, щоб забезпечити швидке захоплення станції. Наразі вже виявлено щонайменше дві людини, яких підозрюють у передачі секретної інформації та сприянні росіянам у захопленні АЕС.

Захоплення Чорнобиля було для РФ лише сходинкою до взяття Києва. Кремль очікував, що агенти, які обіймали керівні посади, відіграють у цьому вирішальну роль.